mutlulukkapinda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mutlulukkapinda

bu blog paylaşım bloguu herşeyi burada paylaşıcaz

AnasayfaAnasayfa  kapıkapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Tiyatro Kursları

5 posters
YazarMesaj
GüNeŞKızZ..!
Mod adayı
Mod  adayı
GüNeŞKızZ..!

Kadın
Lakap : SeBo_qoLiq

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyPerş. Haz. 12, 2008 10:43 pm

Sizlerle bir düşüncemi paylaşacağım. Sizce de ülkemizdeki tiyatro kursları yetersiz değilmi? Özellikle de çocuklar için olanı. Beni kreşte annem tiyato kursuna yazdırmıştı. Kursta kurs ile alakalı birşey görmüyoruz! Çuf çuf trencilik oynuyoruz. Benimle beraber bir çok kreş arkadaşım da farklı yerlerdeki tiyatro kursuna gitmişti. Onların kurslarında da köşe kapmaca vb. oyunlar oynuyorlarmış. Türkiye'de çocuklar için adam akıllı kaç tane kurs var merak ediyorum! Tiyatro kurslarında gerçekten düzgünce kurs görülmesi için ne yapılmalı? Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.
http://guneskiz.blogcu.com
ipeksugirl
Mod adayı
Mod  adayı
ipeksugirl

Kadın
Lakap : ashley-kolik

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyCuma Haz. 13, 2008 3:15 pm

evet, kesinlikle katılıyorum...Türk'ler için tiyatro sadece ''eğlence'' anlamına geldiği için de bu şekilde değerlendiriliyor bu ülkeye birisinin tiyatronun sadece EĞLENCE olmadığını anlatması lazım!

Ben tiyatro kursu değil de ''yaratıcı drama'' eğitimi görüyorum ama diğer şehirlerde var mı bilmiyorum İzmir/Balçova Palmiye alışveriş merkezinde her cuma olduğu gibi bu gün de var yani 2 saat sonra oraya gidecdeğim...

Hemde çok ucuz sadece ayda 35 ytl

Üniversitede ''Güzel Sanatlar'' okuyacağımiçin tiyatro benim için çok önemli!!!Bizim gibi tiyaroya önem veren herkesi kutluyorum!!!

En son ipeksugirl tarafından Cuma Haz. 13, 2008 3:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.cemrekemerfan.rforum.biz
GüNeŞKızZ..!
Mod adayı
Mod  adayı
GüNeŞKızZ..!

Kadın
Lakap : SeBo_qoLiq

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyCuma Haz. 13, 2008 8:58 pm

Evet çok haklısın! Birilerinin insanlara tiyatronun sadece eğlence olmadığını anlatması lazım. İnsan oyunu sergilerken ve izlerken elbette keyif almalı/eğlenmeli. Ama tiyatro bir sanattır. Kimse tiyatroya sıradan bir iş deyip geçemez! Çünkü sözleri ezberlemek, mimikleri doğru yerde kullanmak ve rolünü güzel oynamak ayrı bir beceridir. Toplumumuz tiyatroya karşı çok duyarsız. Bunun sebebi ise tiyatro konusunda bilinçsiz olmaları. Zaten ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri bilniçsizlik. Tiyatro dışında Türk insanları bir çok konuda bilinçsiz. Ülkemiz'in baş sorunlarından bilinçsizlik; bir çok konuya dayanıyor. Eğitim, tarfik vs. Artık oyunculuk konusunda yeteneği olanlar dizilere çıkmakla uğraşıyor. Tiyatronun suyu mu çıktı? Sinemayı anladım o da güzel bir şeydir. Ama dizilerde oynamaya neden bu kadar meraklı insanlarımız? Toplumumuz tiyatroyu eskimiş olarak düşünüyor. Oysa tiyatro ilgi görmediği sürece değerini kaybediyor! Bunun çaresi bulunmalı. Belki bu yazıyı okuyan insanlar amaan tiyatro Türkiye'de yaygın olsa ne yazar diyecekler. Ama tiyatro insanla birlikte doğmuş bir sanat türüdür.

Lütfen herkes görüşlerini ve önerilerini yazsın. Çook önemli. Belki sesimizi duyarlar!

Adminim LÜTFEN bu konuya 3'den fazla mesaj yazılabilsin. Çünkü toplumumuzun en büyük sorunlarından birisi. LÜTFEEN! Neutral
http://guneskiz.blogcu.com
emo_cicis_!layda
üye
üye
emo_cicis_!layda

Kadın
Lakap : inatçı

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyC.tesi Haz. 14, 2008 6:23 pm

bencede...
emo_cicis_!layda
üye
üye
emo_cicis_!layda

Kadın

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyC.tesi Haz. 14, 2008 8:59 pm

Tiyatrosuz bir toplum yeni doğmuş bir bebek sayılır tiyatro sadece eğlence faaliyetleri ile değildir.Ve bunun yanı sıra bu bizim hayatımıza yansıyan bir konudur.
tiyatro bizim türkçemizi geliştirir.
ve ne yazıkki türkiyede tiyatro ile ilgilenenler fazla değildir.üstelik kursları bence çok önemli.bunun hakkında gelişmemiz gerkir.fakat peki tiyatro kursları fazla mı değil!!!
benim görüşümlede bu geleceğimiz için çok kötü!!!
emo_cicis_!layda
üye
üye
emo_cicis_!layda

Kadın

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyC.tesi Haz. 14, 2008 9:00 pm

Crying or Very sad Sad malesef Crying or Very sad Sad
ipeginhayalleri
süper mod
süper mod
ipeginhayalleri

Kadın
Lakap : rockcular kolik

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptyPerş. Ağus. 28, 2008 12:44 am

tiyatrosuz bir dünya düşünemiyorum
http://www.kisiseladres.com/benimpc  www.ipeginhayalleri.blogcu.
-PrénSéS-
Admin
Admin
-PrénSéS-

Kadın
Lakap : -PrénSéS-

Tiyatro Kursları Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro Kursları   Tiyatro Kursları EmptySalı Şub. 03, 2009 2:51 pm

TsqqLeR xD...
https://mutlulukkapinda.yetkin-forum.com

Tiyatro Kursları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Opera Nedir?
» Tiyatro Ve Tarihi